We hebben niets geleerd van 11/9

Groot nieuws, al sinds vanochtend: bestorming terroristenpand. Deze mislukte, waarbij enkele agenten gewond raken, en nu is de hele buurt afgezet.

En dat is het. Er lijkt verder helemaal niets te gebeuren. Er is wel wat nieuws dat af en toe binnendruppelt, zoals dat de bestorming niets te maken heeft met de moord op Van Gogh en de aanverwante verdachten, wat details over de verwondingen, maar verder niets.

Dat niets wordt nu breed uitgemeten op Nederland 1. Met maar liefst drie verslaggevers: Nicole Lefever, die iedere keer wat wanhopig kijkt als ze weer in beeld moet terwijl er niets te melden is, en twee telefonische verslaggevers om de beelden waarop niets gebeurd van commentaar te voorzien.

En ondertussen zijn er geen nieuwe ontwikkelingen, dus mag Nicole weer vertellen wat er tot nu toe allemaal gebeurd is.

Dat alles afgewisseld met een “ooggetuige”, mevrouw Irma Heijmans. Een schat van een vrouw, al enigszins op leeftijd zo te horen, maar waarom? Ze is helemaal geen ooggetuige, want het pand zit net om de hoek. Zij beschrijft iedere keer kort en krachtig dat er niets gebeurd is, en dat de politie niets staan te doen. Ze hoorde schoten, die de verslaggevers niet hoorden. Die staan ook nog verder overal vandaan.

Ah, relletjes. Er gebeurt iets. Het heeft alleen weinig met de bestorming te maken. Ook slim trouwens, de plek waar nu de meeste politie aanwezig is uitkiezen om rellen te gaan trappen. Het is dus ook zo weer voorbij. Terug naar…naar wie eigenlijk? De studie. En dan weer naar mevrouw Heijmans. “Heeft u echt schoten gehoord?”.

En ondertussen zijn er geen nieuwe ontwikkelingen, dus mag dit keer mevrouw Heijmans vertellen wat ze allemaal heeft gezien. Oh, de terroristen zijn slanke jongemannen. “Dat heeft u goed gezien”, merkt de journaal lezeres op.

“Het land staat in brand, wat vindt Den Haag”, is de soepele overgang naar de politiek, met de speech van Balkenende. Een beetje wollig (”van scholen blijf je af”, ik vind dat een beetje beperkt), en een berichtje van de koningin. Waarom houdt zij, als ons staatshoofd, nou geen toespraak? Balkenende laat me verder koud, zijn mededeling dat geweld fout is heeft hetzelfde effect als een slechte docent die zegt “en nou ophouwen met het gooien van propjes!”.

Terug naar de studio. Is er nieuw nieuws? Alweer niet. Eindelijk reclame. Ik moest al plassen.

Op 11 september 2001 ging het ook zo. Iedereen hing aan de buis, maar er gebeurde, na het instorten van de tweede toren, niets.

Waarom hebben ze daar niet van geleerd? Het kijken naar dit verslag is oersaai. Mevrouw Heijmans wordt wel wat beter, maar na de eerste twee gesprekjes zei de eindredacteur in mij “afkappen, niet meer terugbellen”. Wissel nou wat meer af, en durf ook gewoon even niet uit te zenden. En zijn 2 verslaggevers niet genoeg? En zet die ook een beetje handig in, niet dat kriskras “is er nog nieuws?” “wat is de sfeer?” “is er nog wat gebeurd?”. Zo slordig.

Terug naar Hilversum. Er schijnt wat gebeurd te zijn. De terroristen zijn gearresteerd, want er rijden nu robotjes door het pand om te zoeken naar explosieven.

Eindelijk nieuws.

Popularity: 12% [?]

[Advertentie]

RSS feed | Trackback URI

Reacties »

Reageren?

Naam (verplicht)
E-mailadres (required - never shown publicly)
URI
Subscribe to comments via email
Jouw reactie (smaller size | larger size)
You may use <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> in your comment.

Trackback responses to this post