Goed, ik heb familiale banden met Rotterdam. Maar anders zou ik er nog niet voor m’n verdriet heengaan. Rotterdam heeft iets troosteloos, iets van “het komt nooit meer goed”. Ondanks dat het aandeel allochtonen niet wezenlijk verschilt van Den Haag, en lager is dan Amsterdam, is het toch de enige van die drie steden waar een duidelijke segregatie in de politiek is. De stad waar Pim Fortuyn opkwam.
Dus vergeef me als ik iets te kritisch kijk naar alles wat uit Rotterdam komt. Zelfs als het van partijgenoten afkomstig is. Ik ben het niet snel oneens met De Partij, maar dit slaat wel bijna alles. Vuurwerk moet verboden worden. Pardon?
Nu is GroenLinks Rotterdam goed bezig op milieugebied. Daar kunnen nog veel fracties wat van leren. Het is ze zelfs een collegecrisis waard. En natuurlijk, vuurwerk is slecht voor het milieu, en levert elk jaar weer heel wat overlast op.
Maar verbieden? Een traditioneel vermaak, waar zoveel mensen plezier aan beleven, dat maar een uurtje of zo echt bezig is (en een paar dagen irritant – 4 flinke knallen tijdens het schrijven van dit stukje), dat eigenlijk ook wel gezellig is – iets dat Rotterdam wel kan gebruiken… Er zijn toch andere zaken die we eerst moeten aanpakken, die ook veel meer effect hebben op het milieu en de luchtkwaliteit. Waar het bovendien makkelijker is om draagvlak voor te krijgen.
Van vuurwerk gaat trouwens ook een positieve preventieve werking uit. Dit jaar wordt er weer iets van 60 miljoen euro uitgegeven aan die onzin. Je wilt niet weten wat die mensen anders voor nare dingen met hun geld zouden doen. Dan zie ik liever dat ze hun budget verknallen. Dat scheelt weer benzine, plasmaschermen, buitenjacuzi’s, etc…
En ik? Ik ga oudejaarsavond lekker gratis op mijn balkon staan meegenieten van het vuurwerk!
Pingback: Paul Vermast - GroenLinks » Blog Archive » GroenLinks Randstad wil vuurwerkverbod
Wil Arno Bonte op de valreep zelf de Gouden Bromsnor winnen?
Ik heb er ook wat over geschreven. Ik ben het alweer niet met je eens, Michel. Dat gaat niet goed zo… 😉
[quote comment=”34533″]Ik heb er ook wat over geschreven. Ik ben het alweer niet met je eens, Michel. Dat gaat niet goed zo… ;-)[/quote]
Ik stel voor dat we het hele “liberale” vs. “echt linkse” verklaren tot “zooo 2007”, en in 2008 de partij verdelen in de Rietveld-vleugel en de Klijmij-vleugel 😉
Lijkt me een prima voorstel. Ik had nog even de neiging om aan de vleugels een ideologisch verschil van mening te plakken, maar dat is natuurlijk ook oude politiek. Hoe noem je jouw ‘volgelingen’ trouwens? Klijmijnieten? Ik twijfel nog tussen Rietveldisten en Rietveldianen.
[quote comment=”34535″]Hoe noem je jouw ‘volgelingen’ trouwens? Klijmijnieten? Ik twijfel nog tussen Rietveldisten en Rietveldianen.[/quote]
Ik wil eigenlijk voor de Klijmijers gaan. Trouwens, “Rietveldisten” klinkt wel erg als een of andere sekte in oranje jurken. Zou ik afraden, maar ja, ik ben van de Klijmijers dus je hoeft het niet met me eens te zijn.
Rietvelders en kleimeiers, mag ik alsjeblieft gewoon nog groen en links?
Het wordt het spel van 2008: Mens, klijmijniet.