AD.nl – Gouda – Nachttrein voor Gouda
Gouda wordt in 2009 aangesloten op het nachtnet van de Nederlandse Spoorwegen. In de nachten van donderdag op vrijdag, vrijdag op zaterdag en zaterdag op zondag kunnen treinreizigers dan elk uur van en naar de grote steden reizen.
Het is nog even wachten, maar dit is geweldig nieuws. Niet alleen omdat ik zelf al twee keer de laatste trein had gemist en vast stond in Utrecht of, of all places, Oudewater. Maar vooral omdat Gouda hiermee een stuk aantrekkelijker wordt om te bezoeken met het Openbaar Vervoer. Wie wil genieten van het uitgaansleven in Rotterdam, Amsterdam of Utrecht hoeft niet meer moeilijk te doen, maar kan gewoon terug naar Gouda.
Kortom, geweldig nieuws, en na de intercitystatus eigenlijk nog de grootste wens die openstond voor Gouda’s verbindingen met de rest van het land.
Als de Thalys ook Gouda stopte, dan is het feest helemaal compleet. Dan kunnen de fransen direct met le train naar Gouda fromage en wij direct naar het zuiden. heheh